Kölyök kézbentarthatósági tanfolyam (1. szint)

ovi alapozo 1

Korosztály: 3 hónapos kortól 8 hónapos korig
Időpont: 4 héten át szombat és vasárnap 8:00-9:00 között (kivétel a beiratkozás napja)
Részvétel feltétele: kötelező oltások megléte

MIRŐL SZÓL A KÉZBENTARTHATÓSÁGI TANFOLYAM?

Iskolánk 1. szintű képzésének fő célja, hogy segítsünk megtalálni az összhangot a kölyökkutya és gazdája között. Ez az időszak egyszeri és megismételhetetlen; amit ebben a korban megtanul, megtapasztal a kutya – legyen az jó, vagy rossz – arra egész életében emlékezni fog. Éppen ezért érdemes a kezdetektől kiemelt figyelmet fordítani a kölyök megfelelő szocializálására, képzésére. Tanfolyamunkon megtanítjuk a gazdikat a kutyák testbeszédére, gondolkodására, és itt elsajátíthatják a helyes viselkedést kutyájukkal szemben, amire ebüknek szüksége van a családon belüli boldog élethez. Kiemelt figyelmet fordítunk a szocializációra és a legtöbbször kihívást jelentő feladatokra: a pórázas sétára, a behívásra és a figyelem fenntartására.

A kézbentarthatóság azonban csak az alapszintű tudás egyik pillére. Az elmúlt évek tapasztalatai alapján hisszük, hogy a problémamentes együttéléshez az alapfokú engedelmességi feladatok is elengedhetetlenek. Éppen ezért 1. és 2. szintű képzéseink egymásra épülnek és bár a kézbentarthatósági szint önmagában is elvégezhető, mindenkit bíztatunk ezek együttes elvégzésére; így lesz a 4+4 hét elvégzése után egy kézbentartható és engedelmes, együttműködő kölyökkutyánk!

AZ 1. SZINTŰ TANFOLYAM FELÉPÍTÉSE:

• 1. alkalom: beiratkozás + elméleti óra
  • 7 gyakorlati foglalkozás 4 héten át szombaton és vasárnap (melyekből 1-et külső helyszínen tartunk)
  • 2 online, elméleti óra a tanfolyam első és utolsó hetének szerda estéjén

A TANFOLYAM GYAKORLATI ÓRÁINAK TANANYAGA:

• Szocializáció emberekkel és más kutyákkal
  • Kutya-gazdi kapcsolatépítés, figyelem- és motivációfejlesztés
  • Kapuszabály
  • Behívás
  • Pórázon való közlekedés, helyes pórázkezelés
  • Ültetés láb mellett, helyes alapállás
  • Igazodás előre és a megvezetés alapjai
  • Fektetés láb mellett
  • Etetés alapelvei, élelem megtagadás
  • Dicséret és tiltás
  • A kutyával való játék alapelvei
  • Egyéni problémák kezelése
  • + 1 alkalom külső helyszíni foglalkozás, melynek célja, hogy a különböző új ingerek mellett is megtanulják a gazdik a kutyusok figyelmét magukon tartani.

SZÜKSÉGES FELSZERELÉSEK A TANFOLYAMRA:

• Sima nyakörv (lehetőleg nem hám és nem lánc nyakörv)
  • Sima póráz (nem flexi)
  • Apróra vágott, könnyen lenyelhető jutalomfalat (virsli, párizsi, sajt, stb.)
  • Jutalomfalattartó - Jutitartót tudtok akár iskolánkban is vásárolni a beiratkozáskor!
  • Kullancs és bolha elleni védelem
  • Első alkalommal oltási könyv - Fontos! A kombinált oltás mellett a kennelköhögés elleni oltás meglétét is ellenőrizzük! Vigyázzunk egymás egészségére!

2024-es tanfolyamindulások: (Jelentkezéshez kérjük kattints a választott időpontra!)

A foglalkozás árát az Áraink menüpontban találod!

További információ: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címen, vagy Facebook üzenetben az Akela Kutyaiskola - Rákospalota oldalán.

ovi alapozo 4 ovi alapozo 3 ovi alapozo 2